Kamu Emekçileri Yine Kandırıldı

30 Nisan 2012 tarihinde başlayan sözde toplu sözleşme süreci toplu görüşmelerde olduğu gibi yine fiyaskoyla sonuçlanmıştır.
Kamu Görevlileri Hakem Kurulu bugün yapmış olduğu toplantıda, kamu emekçilerine ve emeklilerine 2012 yılı için 4+4, 2013 yılı içinse 3+3 zam artışı önerisi 7 kabul, 4 ret oy çokluğuyla kabul edilmiştir.


TARİH BİZİ BİR KEZ DAHA HAKLI ÇIKARMIŞTIR.


Söz de sendika yasası, 12 Eylül 2010 anayasa değişikliklerinde oylanırken, bizler bu yasanın asla kamu emekçilerinin ve emeklilerinin beklentilerini karşılamayacağını, grev hakkı olmayan sendika yasasının asla kabul edilmemesi gerektiğini savunmuştuk. Bu sonuca göre "Yetmez Ama Evet" diyen, "Nikah Masasınsa Evet Der Gibi Evet Diyeceksiniz" diyen sahte sendikaların bu gün kamu emekçilerine ve emeklilerine ne söyleceklerini merak ediyoruz.


Ülke ekonomisinin çok iyiye gittiğini ve %8 büyüdüğünü söyleyen, AKP'nin başı sayın Başbakan ne yazık ki kamu emekçilerini ve emeklilerini iki yıl daha açlığa mahkum etmiştir.
Resmi verilere göre 2012 yılı enflasyon oranı %11'dir. Ülkenin %8 oranında büyüdüğü! düşünülürse kamu emekçilerine ve emeklilerine en az %19 oranında zam verilmesi gerekmektedir.


Ayrıca bu yılın ilk 5 ayında temel tüketim mallarına yapılan ortalama artış, 4+4 ücret artışının yaklaşık 5 katıdır.
Bu ülkenin kamu emekçileri ve emeklileri yine ihanete uğramıştır. Bu sefalet ücret artışı sözleşmesinin altına kabul imzası koyan hükümet yanlısı sahte sendikacıları bir kez daha kınıyoruz. Kamu emekçilerine ve emeklilerine bu oyunu oynayanları iyi tanımalarını bildiriyoruz.


YILMADAN HAKLI MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ.
Bu ülkenin gerçek sahipleri olarak insanca ve onurlu bir yaşam için örgütlü mücadelemizi sürdüreceğimizi bütün kamu emekçilerine ve emeklilerine ve tüm kamuoyuna bildiriyoruz.

MERKEZ YÖNETİM KKURULU

 

Salı, 29 Mayıs 2012 23:01Bu haberi paylaşın...