ADALET ARAYIŞI SÜRÜYOR

                         

                 

         Ülkemizi yaklaşık 15 yıldır yöneten siyasi iktidar uygulamalarıyla Anayasayı, yasaları ve hukuk sistemini rafa kaldırmış durumdalar.

                            Bugün itibariyle Ülkemizde yüzlerce gazeteci, bilim insanı, düşünür, seçilmiş Milletvekilleri cezaevlerindedir. Ayrıca, Ülkemizde yaşanan 15 Temmuz Darbe girişimini Siyasi İktidar fırsata çevirerek, muhalif olan tüm kesimlere yönelik topyekün bir operasyon yürütmektedir. Bu operasyonlar sonucu, yargı kararı olmaksızın 200 bine yakın kamu çalışanı (memur) FETÖ, PKK ve THKPC gibi terör örgütleriyle ile ilintilendirilerek mesleklerinden el çektirilmiş, 50 bine yakın kamu çalışanı ise tutuklanmıştır. Bizler, bu Ülkenin Anayasasına ve yasalarına aykırı suç işleyenlerin yargılanarak cezalandırılmasından yanayız. Fakat, yargı kararı olmaksızın cezalandırılmalara ve parti adaletine karşıyız. Görevini yapan gazetecileri yine seçilmiş parlamenterleri yaptıkları görevlerinden ötürü, tutuklanmaları ve hukuk dışı yargı kararlarıyla mahkum edilmeleri asla kabul edilemez. Son olarak, Milletvekili Enis BERBEROĞLU’nun talimatla 25 yıla mahkum edilmesi, bardağı taşıran son damla olmuştur.

                            Ülkede yok etme adaleti tekrar tesis etmek ve bu Ülkede yaşanan haksızlıklara ve hukuksuzluklara “dur “demek adına gerek Ülke gerekse uluslararası kamuoyunu duyarlı hale getirmek için, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun “ADALET” sloganı ile başlatmış olduğu yürüyüş eylemini Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş’e bağlı Sendikalar olarak doğru buluyor ve destekliyoruz. E-5 karayolu üzerinden İstanbul’a kadar 28 günde tamamlanacak olan bu eyleme koşulu uygun olan üyelerimizin destek vermeleri anlamlıdır. Tüm Üyelerimize duyurulur! Saygılarımızla

 

                                                                                                                                                                                                                                                              Genel Merkez Yönetim Kurulu adına                               Şükrü DURMUŞ

 Bu haberi paylaşın...