TÜRKİYE’DEKİ ORMANCILIK POLİTİKALARININ TOPLUMSAL YANSIMALARI VE ORMAN KÖYLÜLERİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ÇALIŞTAYI BODRUM'DA YAPILACAK

Sendikamız ve Cumhuriyet Halk Partisi Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu’nca birlikte hazırlanan “TÜRKİYE'DEKİ ORMANCILIK POLİTİKALARININ TOPLUMSAL YANSIMALARI VE ORMAN KÖYLÜLERİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ ÇALIŞTAYI”, Bodrum Belediye Başkanlığı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlıklarının desteği ile 29-30 Aralık 2016 tarihinde yapılacaktır.

Çalıştayın başlıca amacı, ormancılık politikalarında ortaya çıkan sorunlara ve orman köylülerinin sorunlarına çözüm önerileri geliştirmektir.

Yapılacak olan Çalıştayın ilk günkü oturumunda CHP Genel Başkanı Sayın KILIÇDAROĞLU’nun yanı sıra, Tarım Orman Komisyonu Üyesi, Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman GÜRÜN, CHP Bilim Yönetim ve Kültür Platformu Başkanı Prof. Dr. Onur Bilge KULA, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, CHP İl, İlçe Başkanlarının yanı sıra, üniversitelerden akademisyenler, orman köylüleri, orman emekçileri ve duyarlı vatandaşlar katılacaktır.

CHP Genel Başkanı Sayın KILIÇDAROĞLU, Çalıştayın açılış günü (29.12.2016) saat 14:00’a kadar Çalıştaya katılacak ve bir değerlendirme konuşması yapacaktır. Daha sonra Muğla-Milas-Mumcular yöresinde araziye çıkarak, orman köylülerinin çalışmalarını ve yaşam koşullarını yerinde görecektir.

Çalıştay programı ekte sunulmuştur. Bu haberi paylaşın...