Terörü ve Destekçilerini Lanetliyoruz

Yeter artık, sözün bittiği yerdeyiz.

Bölücü terör örgütü, çirkin ve acımasız yüzünü bir kez daha göstererek, Bitlis – Güroymak'ta 9 ve Hakkari – Çukurca'da 25 vatan evladını haince şehit ederek ülkemizi yasa boğmuştur.

18 Ekim 2011 tarihinde Bitlis – Güroymak'ta 5'i Polis Memuru, 2'si çocuk olmak üzere 4 vatandaşımızı Şehit etmesinin ardından, bir gün sonra 19 Ekim gecesi Hakkari – Çukurca'da sekiz ayrı koldan askeri birliklere yapılan hain saldırı sonrası 25 Askerimizi Şehit etmesi bardağı taşıran son damla olmuştur.

"Bu Ülkede güzel şeyler olacak" diyerek başlayan açılım süreci ile; 19 Ekim 2009 yılında pişman olmayan terör örgütü militanlarının Habur sınır kapısında kurulan mobil mahkemelerde 7 dakika gibi kısa bir sürede yargılayıp serbest bırakılmalarının ardından başlatılan demokratik özerklik tartışmaları, terör örgütü başı abdullah öcalan'a ev hapsi söylemi, terör örgütünü daha da azdırarak her gün katlanarak artan eylemleri sonucu Ülkemizi yasa boğan bu güne gelinmiştir.

Artık yeter diyoruz...

-Barış, demokrasi, özgürlük ve insan hakları söylemlerini dilinden düşürmeyen terör örgütü ve onun siyasal uzantıları bu Ülke halkını kandıramaz;
-Diyarbakır' da, Ankara'da ve pek çok il de bombaları patlatarak onlarca masum insanın ölümüne sebep olanlar halk düşmanıdır;
-Bu Ülkenin, evlatlarını pusuya düşürerek öldürenler insanlık düşmanıdır.

Her platformda, "insan haklarından, demokrasiden ve özgürlüklerden" yana olduğunu söyleyen Siyasi Partiler, Sivil Toplum ve Emek Örgütlerinin öncelikle bilmeleri gereken "İnsanın Yaşam Hakkı"'nın en temel hak olduğudur. Bölücü terör örgütü pkk'ya ve onun eylemlerine karşı net tavır ortaya koyamayıp, kınamayanlar insan haklarından bahsetmemelidirler.

"İyi şeyler olacak" söyleminden sonra "intikam" nutukları atmak Hükümetin samimiyetsizliğinin göstergesidir. Hamas örgütü üyelerini Türkiye'ye getirerek arap ülkelerine şirin gözükmek yerine bu Ülke'yi yönetme sorumluluğunu taşıyarak, bu coğrafyada akan kanın bir an önce durdurulmasını sağlamak sorumluluğunuzdur. Hükümeti sorumlu olmaya çağırıyoruz.

Terörü ve destekçilerini bir kez daha lanetliyoruz.
Duyuruyu indirmek için tıklayınız

TARIM ORMAN-İŞ
GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Cumartesi, 22 Ekim 2011 13:47Bu haberi paylaşın...