CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN DAVETİ ÜZERİNE ZİYARETİMİZ

CHP daveti üzerine Sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak (Genel Başkanımız Şükrü Durmuş, Genel Sekreterimiz Mehmet Ali Başaran, Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreterimiz Medet Yücel, Genel Hukuk Sekreterimiz Hasan Özer, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Orhan Kurtulmaz) Cumhuriyet Halk Partisini ziyarete gidildi.

Ziyarete Genel Başkan Kılıçdaraoğlu, Emek Örgütlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Tarım Orman Komisyon Üyesi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Kaytancıoğlu ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'ın da hazır bulunduğu Genel Başkan Kemal Kılçdaroğlu'nun makamında görüşme yapılmıştır.

Görüşmede Sendikamızın ulusal ve uluslararası faaliyetleri anlatıldı. Ayrıca ekte sunduğumuz Tarım ve Orman alanına ilişkin rapor sunuldu. Görüşmeler esnasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, orman köylüleri ile orman köylerinde yaşayan insanların sorunlarının çözümü konusunda ortak çalışma konusunda talepte bulundu. Tarım ve orman alanında yaşanan bir çok konuda Sendikamız Genel Başkanı Şükrü Durmuş, sendika-siyaset ilişkisinin kişisel çıkarlar adına yürütülmemesi gerektiğini, hiç bir zaman Tarım Orman-İş Sendikasının milletvekilliği kontenjanı talebinde bulunmadıklarını ve bulunmayacaklarını ifade etmiştir.

Bu ziyaretin temel amacı sektörde yaşanan sorunların ve emekçilerin sorunlarının doğru bir ifadeyle siyaset kurumuna iletilmesi ve Parlamentoda çözüm aranması talebini içermektedir. Görüşme oldukça başarılı geçmiştir.

Ekte sunmuş olduğumuz rapor için tıklayınız.

 

 Bu haberi paylaşın...